• Ви знаходитесь тут:

Поради батькам

Більшість батьків замислюються,чи правильно вони себе поводять з дитиною. Однією з проблем, що найбільше хвилює батьків є питання поведінки. Ми пропонуємо Вам скористатися нашими порадами.
Висловлюйте свої бажання позитивно.Говоріть дітям,чого Ви від них очікуєте, замість того,чого НЕ бажаєте.
Подавайте дітям приклад поведінки. Дітивчаться, наслідуючи поведінку дорослих. Тожне слід забувати,що Ваша поведінка - це приклад для наслідування.
Висувайте реальні вимоги. Завждипотрібно запитувати себе,чи відповідають Ваші вимоги віку дитини,ситуації, в якій вона опинилась.
Не надавайте занадто великого значення заохоченням та покаранням. В міру дорослішання дитини міри заохочення та покарання стають менш результативними. Пояснюйте причину, яка впливає на Ваше рішення. Прагніть до компромісу у спілкуванні зі старшими дітьми, а з меншими - використовуйте тактику переключення уваги.

Факти,що можуть Вас здивувати...

Діти часто не розуміють, чому їх покарано. Дослідження доводять, щовимоги дорослих часто видаються дітям незрозумілими.
Допомагайте дітям вести себе краще,даючи їм вибір. Не сперечайтесь з дітьми про справи,які не мають великого значення. Дозвольте дитині проявляти власну ініціативу у певних справах.
Це попередить прояви образи та непокори з боку дитини. Вона не дорікатиме, що Ви її постійно контролюєте.
Діти мають право на позитивне ставлення до себе. Уряд України зобов'язався дотримуватись принципів Конвенції Організації Об'єднаних Націй з прав дитини. В ній оголошено,що діти мають права, одним з яких є право на захист від будь-яких проявів фізичного чи психічного насильства чи навмисного насильства.

Десять кроків, щоб стати кращими батьками..

1.Любов є найважливішою потребою усіх дітей і однією з передумов позитивної поведінки людини. Батьківська любов допомагає дитині формувати впевненість у собі, викликає почуття власної гідності.
2. Прислухайтесь до того, що говорить Ваша дитина.Завжди цікавтесь її справами.
3. Намагайтесь побачити світ очима вашої дитини і зрозуміти її почуття. Намагайтеся не забувати себе у шкільному віці, пригадайте свої почуття у цьому віці.
4. Хваліть і заохочуйте дитину. Сподівайтеся,що дитина поводитиметься добре, й заохочуйте докладувати зусиль для цього.
5. Сміх допомагає розрядити напружену ситуацію. Вмійте побачити яскраві моменти. Часто занадта серйозність батьків не дає їм змоги відчути радість батьківства в повній мірі.
6.Всі взаємостосунки,включаючи і ті,що будуються на любові та довірі,потребують певних обмежень. Батькі самі повинні визначити ці обмеження.
7. Поважайте дитину так,як би поважали дорослого. Дозвольте дитині приймати участь у прийнятті рішень, особливо тих, що стосуються її. Не забувайте вибачатися перед дитиною,якщо вчинили щось неправильно.
8.У кожній сім'ї є свої правила. Будьте послідовними у їх виконанні та дотриманні. Слід зауважити, що правила не повинні стосуватися лише дитини,а всієї родини. Дитину може ввести в оману,якщо правила одного дня виконуються, а іншого - ні.
9.Плануйте розпорядок дня дитини. За законом розвитку людини, менші діти почувають себе більш зручно,комфортно та безпечно, коли в них є певний розпорядок дня,який чітко дотримується та виконується.
10.Не забувайте про власні потреби! Коли батьківство починає надто нагадувати важку працю,і Ви відчуваєте,що Вам бракує терпіння,приділіть трохи часу ЛИШЕ собі. Робіть те, що приносить Вам задоволення.

Поради батькам першокласників

1. Вранці піднімайте дитину спокійно. Не згадуйте їй вчорашні прорахунки чи невдачі.
2.Відправляючи дитину в школу, побажайте їй успіху, скажіть кілька лагідних слів.
3. Забудьте фразу: "Що ти сьогодні отримав?". Зустрічайте дитину спокійно, не сипте на неї відразу тисячу питань,дайте їй відпочити (згадайте себе після важкого робочого дня), коли дитина збуджена і хоче чимось з Вами поділитися, не відмовляйте їй у цьому.
4. Не можна виконувати домашнє завдання без перерви. Через кожні 15-20 хвилин робіть дитині перерву 10-15 хвилин.
5.Протягом дня знайдіть півгодини для спілкування з дитиною.
6.Під час виконання домашнього завдання не стійте над дитиною, дайте їй можливість самостійно працювати.
7. При спілкуванні з дитиною Вам слід уникати виразу:"Якщо будеш добре вчитися,то..".

Стаття 60. Права батьків

Батьки або особи,які їхзамінюють мають право:

• вибирати заклад освіти для неповнолітніх дітей;
  • обирати і бути обраним до органів громадського самоврядування в закладах освіти;
  • звертатися до органів державного управління освітою з питань навчання та виховання дітей.

/Files/images/c9OCCThtCBs.jpg